Përdoruesit e telefonëve Samsung mund të luajnë aplikacionet Android në kompjuter

Aplikacioni Your Phone i Microsoft bën një punë goxha të mirë për integrimin e Android dhe Windows, duke bërë të mundur përdorimin e telefonit nga desktopit apo pranimin e njoftimeve të tij.

Me seritë Galaxy Note 20 lançuar muajin e kaluar, Microsoft dhe Samsung lajmëruan një integrim më të thellë duke bërë të mundur që përdoruesit të luajnë aplikacionet në kompjuter.

Për fat të mirë ky opsion tashmë është i disponueshëm dhe i gatshëm për tu përdorur.

Llogaria në Twitter e Your Phone tregon se opsioni i ri do të shfaqet në 48 orët e ardhshme. Megjithatë nuk mund të hapni disa aplikacione njëherazi por mund ti përdorni krahas aplikacioneve në desktop.

Ky funksionalitet është ekskluzivisht për ata që kanë një telefon Samsung. Specifikisht funksionaliteti është i kufizuar në Galaxy S9, S10, S20, Note 9, Note 10 dhe Note 20 përfshirë këtu modelet plus.

Gjithashtu funksionon edhe në telefonët me palosje Samsung dhe disa seri Galaxy A. Listën e plotë të telefonëve mund ta shikoni në këtë lidhje. /PCWorld Albanian

Ngjarja paraprake

TRUD- SOFJE: Shqiptarët me BDI-në e Ahmetit bënë gjithçka që vendi të hynte në NATO

Ngjarja e ardhëshme

Seul: Koreja Veriore përgatitet për provë të raketës nënujore

të fundit nga Galileo