Atentati në Tiranë! Kush është i plagosuri, i vranë vëllanë vitin e kaluar

Mësohet se Preng Gjini është i plagosuri nga shpërthimi tek ish- zona e NSHRAK në Tiranë, që rezulton të jetë atentat.

Vitin e kaluar iu ekzekutua vëllai, Armando Gjini i cili u vra para Katedrales në Rrëshen teksa me vete kishte dhe dy fëmijët.

Ndërkohë nga ngjarja ka dhe dy të plagosur të tjerë. Ngjarja ka krijuar panik dhe kaos te qytetarët e pranishëm në vendngjarje, pasi zona ku ndodhi ngjarja është mjaft e populluar.

Ngjarja paraprake

‘Herkulesi” i Kosovës, me një mesazh emocionues 

Ngjarja e ardhëshme

Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten?

të fundit nga Shqipëri