Ia vrasin nënën gjersa ishte në mësim online në Zoom

Nëna e një nxënëseje në Florida e cila po mbante orët e para të mësimit online është vrarë gjersa ajo ishte në thirrje Zoom me klasën e saj.

Të shtënat ndodhën të enjten sipas kohës lokale 08:00 në Indianaown, Floridia dhe ishte parë nga pesë fëmijët tjerë në shtëpi.

Sipas hetuesve mësuesja e vajzës dëgjoi zënkën dhe ishte në gjendje të ndalë zërin para se të qëlloheshin të shtënat fatale.

I dyshuari, 27 vjeçari Donald Williams është arrestuar pasi u arratis në biçikletë.

Maribel Rosado Morales, 32 vjeç, u vra para katër fëmijëve të saj dhe dy kushërinjve të rinj, sipas Zyrës së Sherifit të Qarkut Martin.

Vajza, e cila ndjek shkollën fillore të Warfield, po e merrte ditën e parë të mësimeve në internet pasi pandemia koronavirus detyronte shkollat ​​në zonë të drejtoheshin për të mësuar në internet.

Florida është një nga shtetet më të goditura në SHBA nga koronavirus me mbi 542,000 infeksione.

Në një konferencë për shtyp, Sherif William Snyder tha se Williams kishte shkuar në shtëpi për t’u përballur me ish-të dashurën e tij në lidhje me një video në Facebook.

I dyshuari u arrestua rreth një orë pas vrasjes.

Image
Ngjarja paraprake

Qehaja: Hulumtimi thotë se mësimi online nuk solli rezultat – nxënësit janë dëmtuar shumë

Ngjarja e ardhëshme

Hetimi: Univesiteti Yale diskriminon kundër aplikantëve aziatikë dhe të bardhë

të fundit nga Bota