Turqia raporton 215 mijë persona të shëruar nga koronavirusi

Turqia konfirmoi të shtunën 981 persona të shëruar nga coronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të personave të rikuperuar në 215 mijë.

Sipas medieve të huaja, ministri turk i shëndetësisë, Fahrettin Koca, tha se gjatë 24 orëve të fundit u konfirmuan edhe 996 raste të reja, ndërkohë numri i të prekurve u rrit në 231 mijë.

Ai potencoi se bilanci i rasteve po raportohet në qytetin e Ankarasë si dhe në krahinat e provincave të Mardin, Dijarbakir, Gaziantep dhe Konya.

Ndërkohë, bëhet e ditur se numri i viktimave nga coronavirusi në Turqi u rrit në 5,710, ndërkaq brenda një dite u regjistruan edhe 19 viktima të tjera.

Kujtojmë se pandemia e coronavirusit ka lënë të vdekur globalisht më shumë se 680 mijë persona, kurse ka infektuar rreth 17.6 milionë njerëz. 

Ngjarja paraprake

Policia ndërprenë ahengun në shkollën “Gjin Gazulli” në Prishtinë

Ngjarja e ardhëshme

Milan bën ‘detyrat e shtëpisë’, fiton me lehtësi ndaj Cagliari – e mbyll sezonin në pozitën 6

të fundit nga Bota