Shkaku i pandemisë, meshat në Kosovë do të mbahen pa besimtarë

Ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji, ka vendosur që meshët në Kosovë të kremtohen pa pjesëmarrje të besimtarëve.

Kështu thuhet në faqen zyrtare në Facebook të Katedrales Nëna Tereza.

“Ju lajmërojmë se, për shkak të gjendjes së rëndë që është krijuar ditët e fundit në Vendin tonë, Ipeshkvi ynë, Imzot Dodë Gjergji, nëpërmjet një letre dërguar meshtarëve, ka vendosur që meshët do të kremtohen pa pjesëmarrje të besimtarëve”.

“Në Famullinë e Prishtinës do të ketë vetëm një meshë, që do të kremtohet në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë, në orën 11:00, në të cilën ju ftoj të na bashkoheni në LIVE- Streaming në FB të Katedrales”, thuhet në njoftim.

Ngjarja paraprake

Milan bën ‘detyrat e shtëpisë’, fiton me lehtësi ndaj Cagliari – e mbyll sezonin në pozitën 6

Ngjarja e ardhëshme

Garancia sovrane, bizneset shqiptare afat deri në fund të shtatorit për aplikim

të fundit nga Kosovë

Moti për sot

Sot dhe nesër në vendin tonë moti do të jetë i paqëndrueshëm.