Përfundon Serie A, Juventusi ngrit Skudeton

Sonte janë zhvilluar pesë ndeshjet e para të xhiros së fundit në Serie A ku Juventusi është shpallur kampion për herë të nëntë radhazi. Ishte një sezon interesant ku befasi mund të konsiderohet skuadra e Atalantas që përfundoi e dyta. Në vendin e dytë përfundoi Interi kurse në të katërtin skuadra me drejtor sportive Igli Taren, Lazio

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së fundit të Serie A ku edhe këtë vit ka fituar Juventusi. Çështja e kampionit për Juventusin kishte përfunduar javë më parë kurse në ndeshjen e tyre të fundit ata u përballën me Romën, ndeshje të cilën e humbën me rezultat 1-3.

Sonte po ashtu është mësuar edhe renditja përfundimtare për skuadrat që do të dalin në Europë. Juventus, Inter, Atalanta dhe Lazio do ta përfaqësojnë Italinë në Ligën e Kampionëve vitin e ardhshëm, kurse Napoli, Milan dhe Roma do të garojnë në Europa Ligë. Kurse nesër do të zhvillohen ndeshjet ku do të përcaktohen skuadrat që do të mbeten në Serie A dhe ata që do të binë.

Ngjarja paraprake

Garancia sovrane, bizneset shqiptare afat deri në fund të shtatorit për aplikim

Ngjarja e ardhëshme

OBSH: Pandemia është krizë e shekullit, efektet do të ndihen me dekada

të fundit nga Sport