Juventus ngrit “Scudetton” për herë të nëntë radhazi

Sonte edhe zyrtarisht ka përfunduar Seria A.

Juventus zyrtarisht është shpallur kampion për herë të nëntë radhazi.

“Zonja e vjetër” në ndeshjen e fundit ka humbur me rezultat 1 me 3 ndaj Romës.

Vendin e dytë e ka zënë Inter.

Të tretin për sivjet e ka Atalanta, kurse të katërtën e ka Lazio e Igli Tares.

Ecurinë e mirë e ka vazhduar edhe Milan që nuk ka humbur në 12 ndeshje rresht.

Image
Ngjarja paraprake

Përafrohen qëndrimet e Urviçit dhe Siniçanit për tejkalimin e problemit me furnizimin me ujë

Ngjarja e ardhëshme

Disa prishtinas për dasëm nuk e bëjnë hesap as koronavirusi

të fundit nga Sport