20 raste të reja me Covid-19 në Prizren

Në 24 orët e fundit Prizreni ka shënuar 20 raste të reja me koronavirus.

Nga publikimi i të dhënave të fundit mbi situatën më Covid-19 nga IKSHPK bëhet e ditur se në komunën e Prizrenit janë shënuar 20 raste të reja me koronavirus.

“Nga 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prje të cilëve rezultojnë 224 raste pozitive. Komuna Prizren me 20 raste”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së.

Mbrëmë në qytetin e Prizrenit në një qendër tregtare shiheshin grumbuj të madh njerëzish duke pirë kafe të cilët nuk respektojnë masat e IKSHPK’së.

Ngjarja paraprake

Në Bosnje e Hercegovinë regjistrohen 231 raste të reja me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Bërnz: Qeveria e re të formohet në afatet e parapara

të fundit nga Kosovë