Sulmuesi thyen heshtjen

Kylian Mbappe u dëmtua në finalen e Kupës së Francës kundër St. Etienne. Ai la fushën e lojës duke çaluar dhe doli me dhimbje pas një ndërhyrjeje të tmerrshme të Loic Perrin.

Sulmuesi fitoi trofeun, ndërsa ditën e sotme ka reaguar në rrjetet sociale.

“Nuk ka ndjenjë më të bukur se sa të zgjohesh si fitues. Ju falenderoj të gjithëve për mesazhet, më prekët shumë. Puthje për të gjithë dhe paçi një fundjavë të mirë”, -shkruan kampioni i botës.

Mbappe ka preferuar të mos flasë për dëmtimin e tij. Ai nuk dihet se sa do të mungojë dhe të gjithë në Paris kanë kryqëzuar gishtat që të mos humbasë ndeshjen kundër Atalantës në Champions League.