Shqipëri: 10-vjeçarit i përkeqësohet gjendja në plazh, vdes rrugës për në spital

Një 40-vjeçari i është përkeqësuar gjendja në plazhin e Borshit në Sarandë dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Policia njoftoi se ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:30 kur viktima po dërgohej për trajtim.

“Rreth orës 12:30, në plazhin e Borshit është rrezikuar të mbytet shtetasi E. G., 40 vjeç, i cili gjatë transportimit për në Spitalin e Sarandës ka ndërruar jetë rrugës”, njofton Policia.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave.