Moti paradite në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare

Moti paradite në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga orët e pasdites kryesisht në pjesët më veriore do të ketë zhvillim të vranësirave jostabile me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar. Vende-vende proceset do të jenë më intensive dhe në formë të motit të keq.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri në 22 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 29 deri në 37 gradë Celsius.

Indeksi UV do të arrijë 8.

[adrotate banner=”12″]