Conte: Përvojë që nuk dua ta përjetoj më kurrë, sezoni tjetër do të nisë me pasoja!

Prag sfidë kampionati për për Interin, që do të udhëtojë kundër Genoa në “Marassi”. Gjatë konferencës për shtyp, Antonio Conte gjithashtu i kushtoi hapësirë ​​reflektimeve jashtë terrenit: “Kemi një përvojë krejtësisht të ndryshme sesa në të kaluarën, ritmet e garave janë të ndryshme për kohën dhe jo për periudhën”.

“Ne luajmë dhe stërvitemi në temperatura shumë të larta , në një mënyrë të ngjeshur për të bërë të mundur përfundimin e këtij kampionati. Një përvojë që shpresojmë se nuk do të duhet ta përsërisim, gjithashtu sepse do të ndiqet nga disa pasoja negative në sezonin e ardhshëm”.

Sa i përket kompeticionit europian, trajneri zikaltër tha: “Më 5 gusht do të luajmë kalimin e raundit, kundërshtarët tanë të radhës, Napoli dhe Atalanta, do të kenë më shumë kohë për t’u përgatitur për Champions League, për tu rikuperuar dhe për t’u dhënë lojtarëve të tyre pushimin e duhur”.

“Ne arrijmë në garë, përfundojmë të tërhequr dhe luajmë menjëherë në Evropë. Një rrugë e ngarkuar në punë, në nivelin fizik dhe mendor “