Ylli i Milanit në dyshim për të ardhmen, ka interesim për të nga Bundesliga

Ylli i skuadrës së Milanit, Hakan Calhanoglu është duke e shqyrtuar të ardhmen e tij të “Rosonerët” dhe mund të kërkojë transferimin në Gjermani, pasi që atje janë interesuar Hertha Berlin dhe RB Leipzig.

Gazeta italiane “Gazzetta dello Sport” raporton se mesfushori turk, mund ta kërkojë largimin nga “San Siro” këtë afat kalimtar të verës.

26-vjeçari turk është pjesë e Milanit që nga viti 2017 dhe kontrata e tij do të skadojë në qershor të vitit 2021.

Deri më tani, Calhanoglu ka kontribuar me nëntë gola dhe tetë asiste në 35 ndeshje me Milanin këtë sezon në Serie A dhe Kupë të Italisë.