Vajza nga Mali i Zi do mi çmend meshkujt e Kosovës

Nuk shkon dy-tre ditë pa e postuar ndonjë foto dhe për të qenë sa më atraktive, fundja për t’i relaksuar fansat që i ka në profilin e saj. 

Boshnjakja Esma Muratoviq, hendbolliste, me fotot e bukura të saj nuk i lë fansat që të mërziten në këtë kohë të vështirë të pandemisë – Covid 19. 

Esma është hendbollistja më e mirë e Kosovës për vitin 2019, e zgjedhur nga Federata e Hendbollit të Kosovës. 
Me foton e fundit, vërtet i ka ngritur temperaturat apo do mi çmend meshkujt e Kosovës që i ka në profilin e saj. 
Lojtarja ka shumë fansa nga Kosova në profilin e saj. 

Esma nga Podgorica e Malit të Zi, së fundi është paraqitur për ekipin San Jose Orebro, anëtare e ligës së dytë spanjolle. 
Ajo së shpejti do të vendos se ku do të luaj në edicionin  e ri! 

Esma ende në hamendje! Në vitin 2019 luajti edhe për Istogun, ku ka pasur një periudhë fantastike, duke triumfuar në kampionat dhe në Kupën e Kosovës. Këto suksese nuk i përsëriti Istogu pa Esmën, këtë edicion mbetën duarthatë.