Shtanget Milani

Pavarësisht se po shkëlqen këtë periudhë me Milanin, rinovimi i mesfushorit Hakan Çalhanoglu me “Djallin” është kthyer në çështje delikate në kampin kuqezi.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, lojtari turk mendon të rikthehet në Gjermani. Herta e Berlinit dhe Lajpcigu e presin mesfushorin t’u bashkohet.

Megjithëse po kalon formën më të mirë gjatë periudhës që po luan për Milanin, Çalhanoglu duket se po konsideron më të rëndëishëm kthimin në Gjermani.