Humb betejën me COVID-19 biznesmeni i njohur, pronar i fabrikës së vajit të ullirit në Ndroq

Biznesmeni i njohur Lai Pasmaciu ka humbur betejën me virusin famëkeq SARS COV-2.

Ai ndodhej në luftë me koronavirusin prej ditësh, por për fat të keq nuk arriti të mbijetojë. Pasmaciu ishte i shtruar prej ditësh në spital dhe bazuar në disa shkrime të bëra në facebook nga miqtë e tij, pas ndarjes së tij nga jeta, mësohet se biznesmeni u infektua në një spital teksa shoqëronte bashkëshorten për të bërë disa analiza.

Pasmaciu ishte pronar i fabrikës “Tre miqtë”, e cila njihet për prodhimin e tre varieteteve të vajit të ullirit.