Chelsea, zbulohet ëndrra e pamundur e Lampard

Chelsea ka vendosur të ndahet me portierin e ri spanjoll dhe të kërkojë një tjetër numër një në gjendje që ta mbrojë më mirë portën e bluve.

Trajneri Lampard duket se i ka idetë e qarta në lidhje me këtë, por objektivi i tij për portën është pothuajse i pamundur për t’u arritur.

Sipas Daily Mail, tekniku i Bluve i ka kërkuar klubit që të vihet në lëvizje për të marrë Marc-Andre Ter Stegen nga Barcelona.

Për këtë arsye The Sun ka shkruar se objektivi më i mundshëm për t’u arritur do të ishte Areola i PSG-së.