Nuk i kishte prerë flokët që nga viti 2003, tifozi i flaktë i Liverpoolit realizon sonte premtimin e tij

Liverpool është shpallur kampion pas 30 vitesh në Premier League gjë që ka bërë që tifozët e kësaj skuadre të jenë jashtëzakonisht të lumtur pas një pritje të gjatë.

Ukë Krasniqi është nga ata tifozë që e dashurojnë ekipin e tyre, duke marrë dhe vendime sa të “çmendura” aq edhe të bukura. Ai ka vendosur që prej vitit 2003, të mos i prej flokët e tij deri sa Liverpool të dalë kampion i Anglisë.

Krasniqi është njëri-ndër fansat më të flaktë të kësaj skuadre ku ka udhëtuar në shumë ndeshje për ta parë skuadrën e tij nga afër. 

Por sonte Krasniqi i ka dhënë fund aventurës së tij me flokë të gjata duke i prerë ato në një lidhje direkte në Facebook.