Chelsea synon rezultat pozitiv në udhëtim te kampionët e Liverpoolit, formacionet zyrtare

Liverpooli dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Reds janë nikoqir të Bluve në takimin e vlefshëm për javën e 37-të në Ligën Premier, ndeshje që zhvillohet në Anfield nga ora 21:15.

Ekipi i Jurgen Klopp ka disa javë që nuk po luan në maksimumin e tyre pas fitimit të titullit dhe edhe në këtë ndeshje do të luajë për prestigj.

Në anën tjetër, ekipi i Frank Lampard synon rezultat pozitiv për të mbetur në pozitat që e dërgojnë në Ligën e Kampionëve.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të luajnë me formacionet më të mira të mundshme.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Wijnaldum, Keita; Salah, Firmino, Mane. 

Chelsea: Arrizabalaga; Azpilicueta, Zouma, Rudiger; James, Jorginho, Kovacic, Alonso; Willian, Giroud, Mount;