Alcantara i thotë lamtumirë bashkëlojtarëve

Alcantara i thotë lamtumirë bashkëlojtarëve.

.Mesfushori spanjoll, Thiago Alcantara do të largohet përfundimisht nga Bayern Munchen në merkaton verore.

Sipas mediumit gjerman “Abendzeitung”, Alcantara i ka përshëndetur shokët e skuadrës dhe ua ka kumtuar lajmin e largimit.

Alcantara pritet të transferohet në Premier Ligë ku po kërkohet nga Liverpool dhe Manchester United.