Sassuolo – Milan, formacionet zyrtare  

Sassuolo dhe Milan zhvillojnë ndeshjen e xhiros së 35-të të Serie A.

Rosonerët kërkojnë fitoren për të vazhduar ecurinë e tyre pozitive pas pandemisë dhe për të kapur vendin e pestë.

Në anën tjetër, Sassuolo vetëm matematikisht është në garë për Evropë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Sassuolo: Consigli – Müldür, Marolon, Peluso, Rogério – Bourabia, Locatelli – Berardi, Raspadori, Haraslin – Caputo

Milan: Donnarumma – Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo – Kessié, Bennacer – Saelemaekers, Çalhanoglu, Rebic – Ibrahimovic