Rama apel qytetarëve: Vendosni maskën, mbroni veten dhe njerëzit e dashur

Kryeministri Edi Rama vazhdon t’i bëj apel qytetarëve për vendosjen e maskës. Me anë të një postimi në Facebook Rama shkruan se me vendosjen e maskës mbrojmë veten, njerëzit e dashur dhe i japin një dorë mjekëve dhe infermierëve në këto momente të vështira.

Ja postimi i plotë i Ramës:

MIRËMËNGJES 😊
dhe duke ju kujtuar të mbroni veten, njerëzit e dashur si dhe t’i japim një dorë mjekëve dhe infermierëve duke zbatuar këtë masë👇të thjeshtë në çdo mjedis të mbyllur, ju uroj ditë të mbarë