Tre futbollistë infektohen me koronavirus tek klubi francez

Covid-19 vazhdon të jetë i pranishëm në botën e futbollit, teksa së fundmi te skuadra e Lille janë shënuar tri raste.

Përgjigjet e testeve të kryera kanë konfirmuar infektimin e Renato Sanchos (kampion Europe me Portugalinë ne vitin 2016), Jonathan Ikone (mesfushori ofensiv) dhe Jonathan Bamba (sulmuesi i majtë).

Tri futbollistëve janë prekur nga data 6 deri në 13 korrik, ndërsa ndodhen të izoluar në shtëpitë e tyre.

Lille e mbylli në vend të katërt sezonin duke mos arritur dot në zonën Champions.

Në këtë kampionat luajnë edhe dy futbollistët e Kosovës, Arbër Zeneli e Valon Berisha te skuadra Reims.