Juventus triumfon në derbi ndaj Lazios, Ronaldo heroi i takimit

Juventus ka triufmuar në derbin e kësaj xhiroje në Serie A ndaj Lazios.

Cristiano Ronaldo ka qenë figura kryesore e këtij takimi duke shënuar dy gola në minutën e 51′ dhe 54′.

Në anën tjetër për Lazion shënoi Ciro Immobile në minutën e 83′ gol ky që pati vetëm rëndësinë e statistikave.

Pas kësaj fitorje Juventus është shumë pranë titullit kampion, sidomos pas dështimit edhe të Atalantas dhe Interit në këtë xhiro.

Image