Vedat Muriqi ndëshkohet direkt me të kuq: “Më fal, më fal…!”

Derbi për Vedat Muriqin ka zgjatur vetëm 26 minuta.

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës është ndëshkuar me të kuq pas ndërhyrjes së ashpër në kundërshtarin.

Ai e kuptoi menjëherë gabimin që bëri dhe kërkoi falje, por gjyqtari nuk e fali duke e përjashtuar nga loja.

Derbi mes Besiktas dhe Fenerbahce vazhdon të jetë 0-0 pas 45 minutave lojë.