Veseli: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut sukses historik i shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, e ka mirëpritur rezultatin zgjedhor që kanë shënuar partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Veseli tha se ky është një sukses historik për shqiptarët.

“Rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut tregojnë për një sukses historik të shqiptarëve. Është tregues i qartë se angazhimi politik dhe dalja masive në zgjedhje sjell rezultatin e merituar”, tha Veseli.

Ngjarja paraprake

Rodriguez do të mbyllë huazimin me PSV Eindhoven

Ngjarja e ardhëshme

Prizren, një muaj paraburgim për kanosje ndaj bashkëshortes

të fundit nga Maqedoni