Bardhi i përgjigjet Ramës: Ke tmerr nga zgjedhjet, lexo deklaratën e Wadephul!

Pas deklaratave të kryeministrit Rama në lidhje me marrëveshjen e 5 qershorit dhe ndryshimet kushtetuese, reagon edhe ish-deputeti i PD-së Gazment Bardhi.

Bardhi shkruan ne Facebook se Ramës i ka hyrë tmerri nga zgjedhjet.

Bardhi ka ftuar Ramës që të lexojë deklaratën e bërë nga zv.kryetari i Grupit të CDU-CSU në Bungestag, Johann David Wadephul.

Postimi i plotë:

 Të gjithë e kanë kuptuar tmerrin tënd nga zgjedhjet, por frika jote nga humbja e pushtetit nuk mund të marrë peng Shqipërinë. Edi Rama lexoje mirë këtë deklaratë të Bundestagut dhe lëri lojërat e pista politike në kurriz të shqiptarëve.

Ngjarja paraprake

Shqipëria dhe Kosova të shndrrohen në atdheun e madh të shqiptarëve

Ngjarja e ardhëshme

Makiqi godet rëndë: Për 30 vjet jemi ba shumë Rrahman Morina! Le të përgjigjet T. Kabashi

të fundit nga Shqipëri

Tërmet në Tiranë

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndier në Tiranë. Sipas raportimeve paraprake magnituda