SHBA vendos rekord të ri të rasteve ditore me COVID-19

Shtetet e Bashkuara konfirmuan 52,291 raste të reja të koronavirusit të enjten, sipas Universitetit Johns Hopkins – rritja më e madhe një ditore që nga fillimi i pandemisë, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Shifra më e lartë e mëparshme u vendos vetëm një ditë më parë, të mërkurën, në 51,174 raste.

Shifrat e së enjtes rritën numrin e përgjithshëm kombëtar në 2.739.879 raste dhe 128.740 vdekje, sipas JHU. /Lajmi.net/