Liverpooli shumë afër transferimit

Klubi anglez, Liverpooli thuhet se është ‘shumë afër’ përfundimit të nënshkrimit të mesfushorit të Bayern Munichut, Thiago Alcantara.

Sipas një raporti në Diario Sport, klubet janë në negociata të avancuara për një marrëveshje e cila do të kushtojë rreth 35 milionë euro dhe bisedimet janë përqendruar rreth strukturës së pagesës dhe jo shumës.

Marrëveshja e 29-vjeçarit në Bavari do të skadojë në verën e vitit 2021 dhe përkundër klubit të prirur për të rinovuar marrëveshjen e tij, lojtari është i vendosur të përfundojë qëndrimin e tij shtatë vjeçar në Munich.

Javën e kaluar, Sport Bild pretendonte se spanjolli po pret të largohet nga Bayerni këtë verë dhe ky medium kishte qenë i pari që raportoi për interesimin nga Reds.

Siç theksohet nga transfermarkt.de, mesfushori qendror ka një vlerësim në treg prej 48 milionë eurosh dhe trajneri i Reds, Jurgen Klopp thuhet se është një tifoz i madh i aftësive të tij teknike dhe do të dëshironte ta shtonte atë në radhët e mesfushës së tij këtë verë.