Werder 0:0 Heidenheim – nota e Rashicës dhe të tjerëve

Milot Rashica nuk ka pasur paraqitjen më të mirë të mundshme kundër Heidenheim.

Rashica ka qëndruar i heshtur në ndeshjen e barazhit kundër Heidenheim, duke mos gjetur rrugën e golit, por duke dështuar të jap edhe ndonjë asistim, ndoshta edhe për fajin e shokëve të skuadrës.

Skuadra e Bremen luajti baras pa gola, në një ndeshje ku pritej më shumë nga kosovari.

Rashica u vlerësua me notën 7.0 nga ‘Sofascore’ për paraqitjen e tij në këtë ndeshje.

Më mirë se kosovari te Bremen u vlerësuan vetëm Friedl dhe Veljkovic, që tregon se Bremen luajti më shumë në mbrojtje.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell vlersimet e ‘Sofascore’ për të gjithë të aktivizuarit në këtë ndeshje.