Ndërron jetë legjenda e televizionit, Hugh Downs

Hugh vdiq të Mërkurën në shtëpinë e tij në Scottsdale, AZ , sipas familjes së tij, e cila lëshoi ​​një deklaratë të premten, duke thënë se vdekja e tij nuk ka lidhje me pandeminë koronavirus, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

Hugh ishte një nga fytyrat më të njohura të TV gjatë karrierës së tij tepër të gjatë dhe të suksesshme si një transmetues … ai bashkë-prezantues i emisionin “Today” të NBC nga 1962 deri më 1971 dhe mbahet mend më shumë për 21 vitet e tij si bashkë-nikoqir i Barbara Walters në “20/20” të ABC.

Ai njihet me perlën që përfundonte emisionin në “20/20” me fjalët  “Ne jemi në kontakt, kështu që ju të jeni në kontakt”.

Hugh u tërhoq zyrtarisht nga 20/20 më 1999, ndërsa mori pjesë në një numër special të dokumentarëve gjatë viteve 2000.

Hugh ishte 99 vjeç. /Lajmi.net/