Lajm i madh nga Italia, hapen stadiumet për tifozët

Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina ka njoftuar se po punon që stadiumet e Serie A të hapen për çerekun e tyre.

Seria A dhe B rifilluan muajin e kaluar pas dyerve të mbyllura për shkak të shpërthimit të COVID-19 ende duke u konsideruar një pandemi, por Gravina është i sigurt se klubet së shpejti do të jenë në gjendje të mbushin 25 përqind të stadiumeve.

“Ne po punojmë në mënyrë që tifozët të kthehen përsëri në futboll” i tha ai Avvenire.

“Ne jemi duke punuar në përqindje. Ndërsa sot, ne jemi duke menduar për 25 përqind. Problemi qëndron në administrimin e rrjedhave”.

“Ne do të jemi të gatshëm ta rregullojmë këtë proces pasi CTS të na japë mundësinë t’i lejojmë tifozët të kthehen në stadiume”.