Xhaka si bombë në Angli

Futbollisti Granit Xhaka superior, thellon epërsinë në 2:0 në minutën e 37-të për Arsenalin kundër Norwich-it, në takimin e javës së 32-të. 

Xhaka nga afërsi nuk e pati të vështirë të shënon dhe të krijon një epërsi komode për vendasit. 

Aubameyang shënon në minutën e 33-të për 1:0 dhe katër minuta më vonë edhe shqiptari nga Kosova.

45 minuta e parë përfunduan në favor të vendasve me rezultat 2:0.