SPAL – Milan, formacionet zyrtare

Skuadra e Milanit sonte takohet me SPAL në udhëtim.

Ekipi i Piolit dëshiron të vazhdojë me rezultatet pozitive pas rikthimit të futbollit italian, ndërsa dëshiron fitoren në udhltimin e sotëm.

Një rikthim i madh për kuqezinjtë është Ibrahimovic, i cili ndodhet në pankinë, kurse sulmi do të udhëhiqet nga Rebic, i cili do të përkrahet nga Calhanoglu dhe Paqueta.

Tek SPAL mungesa e madhe është portieri shqiptar, Etrit Berisha – i cili ka thyer dorën dhe me gjasë ka humbur sezonin.

Formacionet zyrtare:

SPAL (4-3-1-2): Letica; Sala, Vicari, Bonifazi, Tomović; B. Dabo, Valdifiori, D’Alessandro; Valoti; Petagna, Floccari

AC Milan (4-2-3-1): G.Donnarumma, Calabria, Gabbia, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Castillejo, Paqueta, Calhanoglu; Rebić