SHBA regjistron më tepër se 44 mijë raste të reja me COVID-19

Të paktën 44,766 raste të reja të koronavirusit dhe 1.277 vdekje u raportuan në Shtetet e Bashkuara të martën, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Rreth 2,635,538 infeksione Covid-19, përfshirë të paktën 127.425 viktima të lidhura, tani janë regjistruar në shkallë vendi, sipas rasteve të JHU.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara. /Lajmi.net/