50 aksidente trafiku dhe mbi 1 mijë tiketa të shqiptuara brenda 24 orëve

Gjatë së martës në tërë Kosovën kanë ndodhur 50 aksidente trafiku, njofton policia.

Sipas raportit policor nga 50 aksidentet e ndodhura gjatë ditës së djeshme, 24 prej tyre kanë qenë me të lënduar, shkruan lajmi.net.

Po ashtu siç njofton Policia e Kosovës 26 aksidente trafiku kanë qenë vetëm me dëme materiale.

Gjatë 24 orëve që lamë pas, Policia e Kosovës përkatësisht Njësiti i Trafikut Rrugor ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 117 tiketa për shkelje të ndryshme të rregullave të komunikacionit. /Lajmi.net/