Pavarësisht pandemisë, ‘MTV Awards’ do mbahet këtë verë

Ngjarja do të mbahet në Barclays Center në Brooklyn, New York më 30 gusht, shkruan FoxNews, transmeton lajmi.net.

Sipas guvernatorit të New Yorkut Andrew Cuomo, i cili së pari bëri njoftimin gjatë një takimi të hënën, shfaqja e çmimeve “do të ndjekë të gjitha udhëzimet e sigurisë, përfshirë audiencën e kufizuar ose pa publik fare”.

Sipas një njoftimi për shtyp, ngjarja e këtij viti “do të bashkojë tifozët e muzikës në të gjithë botën dhe të bëjë homazhe për forcën, frymën dhe rezistencën e jashtëzakonshme të NYC dhe banorët e saj të dashur”. /Lajmi.net/