Kim Kardashian bëhet miliardere, Kanye West e uron me një postim jo të zakontë

Kanye West është shumë i lumtur me të gjitha të arriturat e gruas së tij Kim Kardashian West, shkruan lajmi.net.

Reperi, 43 vjeç, shkruajti një shënim të ëmbël për yllin Keeping Up with the Kardashians, të hënën në vazhdën e lajmeve se konglomerati i bukurisë Coty fitoi një 20 përqind të aksioneve në Kim KKW Beauty për 200 milion dollarë.

“Unë jam aq krenar për gruan time të bukur Kim Kardashian West që u bë zyrtarisht miliarder,” shkroi Kanye në Twitter. “Ju keni gërryer stuhitë më të çmendura dhe tani Zoti po shkëlqen mbi ju dhe familjen tonë”. /Lajmi.net/