Barcelona me mundësinë e fundit për ta “ëndërruar” titullin, e pret Atletico Madridin

Barcelona sonte do ta ketë testin më të vështirin ku fitorja i duhet me patjetër. Në “Camp Nou” udhëton ekipi i Atletico Madridit.

Atletico synon fitoren për ta siguruar vendin e tretë dhe Champions Leaguen, kurse blaugranët synojnë titullin ndonëse janë në disavantazh dy pikë ndaj Real Madridit.

Barcelona takohet me Atletico Madridin në kohën më të keqe të saj dhe në kohën më të mirë të Atleticos. Në 4 ndeshjet e fundit ekipi i Diego Simeones ka 4 fitore.

Ndeshja zhvillohet prej orës 22:00.