Rama në Vetëvendosje, pritet nga Konjufca

Për dallim prej takimeve të kaluara, kryeministrin shqiptar nuk doli për ta pritur lideri i VV-së, Albin Kurti, por nënkryetari, Glauk Konjufca.

Rama gjatë ditës sotme ka takuar kryeministrin Avduallah Hoti, kryeparlamentaren, Vjosa Osmani, si dhe kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj.

Derisa pritet të takojë kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli dhe presidentin Hashim Thaçi. /Lajmi.net/