Italia raporton numër njëshifror të vdekjeve nga Covid-19, shifrat më të ulëta që nga shkurti

Numrat janë ulur në vazhdimisht falë masave izoluese, distancimit social dhe testimit intensiv si të shtupave dhe mostrave të gjakut për antitrupa, shkruajnë mediet italiane, transmeton lajmi.net.

Gjatë 24 orëve të fundit, vendi raportoi gjashtë vdekje të lidhura me koronavirusin – shifra më e ulët që nga shkurti – duke çuar shifrat totale të jetëve të humbura nga Covid-19 në 34.744.

Vetëm 96 persona të infektuar me virusin korona po marrin tretman në kujdesin intensiv në nivel vendi.

Vendi ka realizuar 27,218 teste CPR që nga dje. /Lajmi.net/