Reagon Driton Kuka: Krenar me luftën e pastër të UÇK. Jemi të bindur që do ktheheni të pafajshëm

Trajneri legjendar i xhudos, Driton Kuka ka reaguar pas raportimeve për ngritjen e aktakuzës ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

“Sot jemi përkrah jush Presidenti Thaçi dhe z.Kadri Veseli! Ishte krenari për ne që ishit prezent në fitoren e medaljes së artë Olimpike për Kosovën tonë! Krenar me luftën e pastër të UÇK!

Jemi të bindur që do ktheheni të pafajshëm”, ka shkruar Kuka.