Arteta jep lajmin e madh, po finalizohet marrëveshja me katër futbollistë

Mikel Arteta ka konfirmuar që Arsenali po planifikon të nënshkruajë me Pablo Mari dhe Cedric Soares në marrëveshje të përhershme.

Mari erdhi si huazim nga Flamengo në janar dhe Soares u huazua nga Southampton deri në fund të sezonit.

Të dy kanë luftuar me lëndime që nga momenti i bashkimit, me Mari aktualisht përballet me dy deri në tre muaj jashtë fushe me një dëmtim të këmbës që pësoi kundër Manchester City javën e kaluar.

Trajneri spanjoll ka konfirmuar se David Luiz dhe Dani Ceballos gjithashtu janë afër finalizimit që të përfundojnë sezonin e Premierligës, pasi marrëveshja me ta skadon më 30 qershor.

Gjithsesi, për mbrojtësin brazilian thuhet se i është ofruar rinovimi edhe për një vit tjetër. /Lajmi.net/