Ambasadorja e sapoemëruar amerikane Berns e mahnitur nga Ohri

në kategorine Maqedoni

Shkup, 14 korrik 2019 (MEDIAL) – Ambasadorja e sapoemëruar amerikane Kejt Berns, fundjavën e parë të mandatit të saj në vendin tonë e kaloi për vizitë në Ohër.

Berns për vizitën në Ohër dhe specialitetet gastronomike të cilat i ka shijuar në vendin tonë, publikoi në profilin zyrtar në Tuiter të ambasadës amerikane.

“Jam e mahnitur nga vizita ime e parë në Ohër. Jam e mahnitur nga bukuria e tij dhe bukuria kulturore dhe e impresionuar nga trofta ime e parë dhe bakllavaja. Dëshiroj të shohë më shumë nga bukuria dhe diversiteti në Maqedoninë e Veriut dhe të mësoj më shumë për shtetin”, shkruan në profilin në Tuiter të ambasadës amerikane.

Të premten Berns mori pjesë në hapjen e edicionit të 59-të të “Verës së Ohrit” dhe performancën e violinistes Vanesa Mej në Teatrin antik në Ohër. .

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.