Tenistja rumune Halep finalistja e parë në Wimbledon

në kategorine Bota

Tenistja rumune Simona Halep është finalistja e parë e Wimbledon-it të sivjemë në kategorinë për femra, raporton Anadolu Agency (AA).

Halep në turneun në Londër mposhti tenisten e tetë në botë, ukrainasen Elina Svitolina.

Ndeshja në fushë zgjati 72 minuta ndërsa tenistja e shtatë në botë kundërshtaren e fitoi me 6:1 dhe 6:3 në sete.

Kjo është finalja e parë në karrierën e saj në Wimbledon.

Halep vitin e kaluar fitoi Grand Slam-in e parë në French Open.. . . .

Burimi: https://www.aa.com.tr/sq/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.