BM – Dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

në kategorine Bota

LONDËR, 10 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch ka njoftuar dorëheqjen e tij nga posti dhe karriera diplomatike, në sfondin e polemikave të shkaktuara nga publikimi në media i disa prej shënimeve të tij private drejtuar qeverisë së Londrës, ku kritikon ashpër presidentin amerikan, Donald Trump dhe administratën e tij.
Disa ditë më parë, presidenti amerikan kishte kritikuar punën e ambasadorit britanik Darroch.
Ky veprim kishte shkaktuar një konflikt diplomatik mes dy shteteve./  /os/ a.jor.
.

Artikulli paraprakSOFT NEWS – Lumturia e fundit? …Offline!

Burimi: http://ata.gov.al/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.