Samuel Eto: Ja cilin ekip duhet të zgjedhë Mohamed Salah

në kategorine Sport

Mohamed Salah ka qenë i lidhur me një kalim te klubi i Real Madrid pas shfaqjeve të tij mbresëlënëse për Liverpulin vitet e fundit por Samuel Eto’o beson se ai do të ishte më i përshtatshëm për Barcelonën.

Samuel Eto’o, i cili kaloi kohë te të dy gjigantët spanjollë gjatë karrierës së tij, shpjegoi se përse egjiptiani do do të ishte një zgjedhje e mirë për stilin e katalanasve. “Barcelona do të ishte një zgjedhje më e mirë,” tha Eto’o për BBC.

“E njoh stilin e Barcelonës dhe mendoj se do të ishte më mirë për të.” “Ai ka gjithçka për të qenë një nga lojtarët më të mirë në botë”, shtoi ish sulmuesi i Barcelonës dhe Interit.

(BalkanWeb)

Burimi: https://www.balkanweb.com/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.