PROKURORIA me aktakuzë për “EL CHEKËN”, rrezikon deri 5 vite burg

në kategorine Lajme/Maqedoni

Prokuroria Themelore Publike Kërçovë ka dorëzuar akuzë kundër personit i cili sipas tyre, ka kryer vepër penale – Përgjim të paligjshëm dhe incizim tonik.

“I akuzuari në fund të këtij muaji, nga një profil në rrjetin social, duke u paraqitur si “El Cheka”, ka publikuar disa materiale të penguara telefonike të disa personave, Me atë, i akuzuari u ka mundësuar shfrytëzuesve të rrjetit social dhe të personave tjerë që të mësohen me përmbajtjen e bisedave të incuzuara”, thuhet në kumtesën e Prokurorisë.

Prokuroria Themelore Publike thekson se çdo publikim i përgjimeve të paligjshme është vepër penale, në pajtueshmëri me nenin 151 paragrafi 2 i Kodit Penal, në të cilin parashihet dënim me burg prej 1 deri në 5 vjet burg.

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.