Kievi vetëpërjashtohet nga Këshilli i EvropësKIEV, UKRAINE – AUG 02, 2015: View of Maidan Nezalezhnosti Square at sunset. Kiev Ukraine

në kategorine Bota

Delegacioni ukrainas në asamblenë parlamentare të Këshillit të Evropës vendosi të ndërpresë pjesëmarrjen në punimet e asamblesë si pasojë e vendimit për pranimin e Rusisë në të. Lajmi është konfirmuar nga mediat ukrainase. Delegacioni më pas iu drejtua parlamentit me kërkesën për të analizuar urgjentisht ndërprerjen e mundshme të punimeve të Asamblesë. Presidentit të vendit dhe ministrit të jashtëm I kërkohet për të vendosur mbi praninë e mëtejshme të Ukrainës në organet e Këshillit Evropian./ABC News Albania 24/7

 

Burimi: http://abcnews.al/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.