MPJ e Turqisë reagon ndaj SHBA-ve në lidhje me FETO-n

në kategorine Bota
Ministria e jashtme e Turqisë ka reaguar reth përkufizimit të kreut të FETO-s nga SHBA-të si “predikues musliman dhe figurë politike”. MPJ e Turqisë deklaroi se ky përkufizim nënkupton mbështetje ndaj tentativës tradhtare për grusht shteti. “Është një qasje hipokrite cilësimi i klerik i pafajshëm fetar i atyre që kanë kryer tentativë për grusht shteti ndaj demokracisë në një shtet aleat.”


. . . .

Burimi: https://www.aa.com.tr/sq

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.